Vzorový projekt

Fotovoltika na dom alebo firmu

Prečo neušetriť na účtoch za dodávky elektrickej energie. Naše bezúdržbové systémy sa Vám postarajú o krajšie vyúčtovanie.

Fotovoltika na dom, alebo firmu je určená pre miesta kde existuje el. prípojka z verejnej distribučnej siete. Panely fungujú paralelne s distribučnou sieťou. Celý systém je riadený inteligentným meničom. Jednoducho ak svieti slnko panely dodávajú el. energiu pre dom. Ak slnko nesvieti dom si vezme potrebnú el. energiu so siete.

Fotovoltický systém pozostáva z desiatich panelov s celkovým výkonom 2850Wp. Panely vyrobia ročne 2550kW. Pričom životnosť panelov sa odhaduje na cca 25 rokov.

Systém nie je vybavený batériami na skladovanie vyrobenej energie, nakoľko priebeh výroby a spotreby energie je v tomto projekte veľmi priaznivý.

Dielňa je paralelne napájaná elektrickou energiou z distribučnej siete a elektrickou energiou ktorú vyrobia naše panely. Pričom sa v objekte primárne spotrebúva zelená energia z panelov.

Panely sú na streche ukotvené pomocou originálnej hliníkovej konštrukcie. Súčasťou systému je menič, ktorý zabezpečuje bezúdržbovú prevádzku zariadenia počas celej jeho životnosti.

V rozpočte je zahrnutá kompletná inštalácia našimi technikmi  a bežný elektroinštalačný a spojovací materiál.

Na projekt sme využili dotáciu od štátu ,,Zelená domácnostiam“. S vybavením všetkých náležitostí Vám radi pomôžeme.

Požiadajte si o nezáväznú cenovú ponuku

Využite náš kontaktný formulár pre nezáväznú cenovú ponuku.

Realizačné fotografie